Member Login

Welcome back, friend. Login to get started

Member Register

Ready to get best offers? Let's get started!

Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text
based on 8 reviews

New Glass Collection

$150

Nulla quisque mi duis ultricies class eu quisque at dictumst lacus per ad nullam placerat euismod enim massa eros litora primis lacus tincidunt mi urna luctus ridiculus fusce sem erat

  • Orci eget
  • Sollicitudin sollicitudin
  • Praesent ante
  • Ac suscipit
  • Posuere cubilia

More Details
В "БПП" предложили Западу ввести против окружения Порошенко санкции
В "БПП" предложили Западу ввести против окружения Порошенко санкции
Читать
СБУ опублікувало відео затримання "титулованого" бойовика на прізвисько "Сєдьмой"
СБУ опублікувало відео затримання "титулованого" бойовика на прізвисько "Сєдьмой"
Читать
Оформление субсидий: почему отказывают переселенцам
Оформление субсидий: почему отказывают переселенцам
Читать
Image Alternative text

Зміни в системі дисциплінарної відповідальності суддів: ефект для бізнесу

Пуссен,

Пуссен,
1049
Главная / Колонки / Кейсы
Пуссен, "Суд Соломона", 1649
Автор
Ярина Удала
Координатор законопроектної роботи Асоціації правників України, експерт проекту АПУ «Ефективність дисциплінарних органів в системі судочинства»

Ні для кого не стане новиною теза про те, що судова система є одним із ключових індикаторів, який визначає привабливість країни для іноземних інвесторів та створює для них здоровий клімат. Основні питання, які потребують вирішення – це авторитет та незалежність судової влади України.

Коли мова заходить про судову владу, найбільш болючими постають питання про її незалежність та відповідальність. Частіше за все, питання незалежності піднімають самі судді, а питання їхньої відповідальності, звичайно, суспільство, яке вимагає оновлення суддівського корпусу, відновлення справедливого і незалежного правосуддя, дотримання суддями положень законів та поваги до виконуваної ними професії. Обидва поняття – незалежність і відповідальність суддів — часто протиставляються один одному з огляду на те, що посилення відповідальності начебто стане на заваді їх незалежності.

У той же час, справжня суддівська незалежність полягає власне в обов’язку суддів при будь-яких обставинах приймати законні, справедливі, неупереджені та незаангажовані рішення, а не в уседозволеності й відсутності відповідальності.

На початку червня закінчився один із основних етапів судової реформи, анонсований Президентом України. 2 червня 2016 року Верховною Радою України прийняті Закон України «Про внесення змін до Конституції України (відносно правосуддя)» і новий Закон України «Про судоустрій і статус суддів».

Новим Законом реформована система дисциплінарної відповідальності суддів. Але чи сприяють такі зміни підвищенню авторитету та незалежності судової влади України? На нашу думку, новий Закон докорінно змінює систему дисциплінарної відповідальності.

По-перше, дисциплінарне провадження стосовно всіх суддів здійснюватимуть дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя, що сприятиме уніфікації дисциплінарних процедур. Вища кваліфікаційна комісія суддів України надалі буде виконувати тільки кваліфікаційні функції, що логічно випливає із назви самого органу.

По-друге, новим Законом дещо розширені підстави для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, які направлені на усунення корупційних ризиків.

По-третє, надалі суддів не будуть звільняти за порушення присяги, а після набуття законом чинності суддям загрожуватиме звільнення за інших обставин.

По-четверте, усунена необхідність та можливість затягування суддями розгляду їхньої дисциплінарної справи з метою закінчення строків притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Відповідно до нового Закону, до цього строку не входить строк здійснення відповідного дисциплінарного провадження.

Таким чином, у зв’язку з набуттям Законом чинності система дисциплінарної відповідальності суддів стане більш ефективною, а судова система зможе працювати більш незалежно та авторитетно.

Джерело статті: “https://bzns.media/cases/zm_ni_v_sistem_distsipl_narno_v_dpov_dalnost_sudd_v_efekt_dlya_b_znesu-348525/”