Member Login

Welcome back, friend. Login to get started

Member Register

Ready to get best offers? Let's get started!

Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text
based on 8 reviews

New Glass Collection

$150

Nulla quisque mi duis ultricies class eu quisque at dictumst lacus per ad nullam placerat euismod enim massa eros litora primis lacus tincidunt mi urna luctus ridiculus fusce sem erat

  • Orci eget
  • Sollicitudin sollicitudin
  • Praesent ante
  • Ac suscipit
  • Posuere cubilia

More Details
Андрей Пургин рассказал о выборах в ДНР
Андрей Пургин рассказал о выборах в ДНР
Читать
Медведев пообещал переход на электронные книжки в 2020 году
Медведев пообещал переход на электронные книжки в 2020 году
Читать
Лидер «Океана Эльзы» призвал украинцев уничтожить режим Порошенко
Лидер «Океана Эльзы» призвал украинцев уничтожить режим Порошенко
Читать
Image Alternative text

Операція реінтеграція. Як бачать возз’єднання з окупованим Донбасом на Банковій

Операція реінтеграція. Як бачать возз’єднання з окупованим Донбасом на Банковій
Операція реінтеграція. Як бачать возз’єднання з окупованим Донбасом на Банковій
Через тиждень після Парижу влада ще не розуміє, як проводити вибори в окупованому Донбасі і що з цього вийде. У оточення президента більше питань, ніж відповідей

В цей понеділок президент Петро Порошенко зустрівся з лідерами парламентських фракцій (усіма, крім лідера радикалів Олега Ляшка, який, як кажуть у кулуарах Ради, главу держави "дратує"), та коротко розповів про те, що відбувалося в Парижі на зустрічі з лідерами Франції, Німеччині і Росії, а також про те, як Україна буде реалізовувати Мінські угоди.

- Зустріч тривала близько години, президент спокійно розповів головам фракцій, що і як відбувалося в Парижі, — розповідає НВ лідер Відродження Віктор Бондар.

Один з ключових моментів для того, щоб хоч якось запустився процес паризьких угод – відведення російських військ. Це буде такий собі лакмусовий папірець, який покаже, чи готова Росія виконувати мінські угоди. При цьому домовилися, що для контролю за виведенням військ в Донбас буде спрямовано додаткову кількість представників ОБСЄ, які будуть задіяні поза рамками нинішньої місії ОБСЄ. Правда, чіткого критерію і термінів, коли Росія почне виводити свої війська, немає.

- Не біжіть попереду паровоза, говорити поки немає про що. Поки є лише загальна концепція того, як повинні пройти там вибори. Але диявол криється в деталях, і ось над деталями треба працювати, — каже НВ нардеп Олександр Черненко. Він зазначає, що щільно працювати над законом в Україні почнуть, як тільки побачать кроки з боку так званих ДНР і ЛНР – початок відведення російських військ, звільнення полонених і так далі.

Загалом до місцевих виборів ніяких різких рухів щодо вибухонебезпечного як для українського суспільства питання возз’єднання з Донбасом, зокрема в частині виборів на оккупованих територіях, політики вживати не будуть — тема надто небезпечна, щоб гратися нею напередодні народного волевиявлення, може вдарити по рейтингах.

В БПП поки стурбовані деякими загостренням ситуації на сході, яке намітилося останніми днями.

- Наші вдень стали лагодити свій дот і були атаковані з тієї сторони. Хто це і навіщо зробив – незрозуміло. Чи то божевільні і не підконтрольні нікому бойовики, чи то спланована провокація, — ділиться з НВ один з нардепів від БПП побоюваннями.

- У Парижі пообіцяли, що Безсмертний з Медведчуком напишуть якийсь документ, президент його терміново внесе, ми до Нового року приймемо, з відкладеним нормою, швидше за все, що поки війська не виведуться, вибори не проходять. Потім ОБСЄ терміново дає довідку, що військ там немає, і протягом 90 днів, десь на кінець березня, проводяться вибори, — каже нардеп від Радикальної партії Ігор Попопов.

Втім у БПП стверджують, що Роман Безсмертний Віктор Медедчук, які беруть участь у переговорній групі по врегулюванню конфлікту в Донбасі, дадуть лише свої пропозиції, а потім над їхніми пропозиціями буде працювати вже інша команда фахівців.

При цьому повного розуміння вирішення багатьох технічних моментів у провладній команді поки що немає. Як і того, з кого будуть формуватися члени місцевих виборчкомів, як реально буде реалізовано право проукраїнських партій вести там агітацію. Спірним залишається й питання з включенням українських ЗМІ на окупованих територіях.

- Путіна дратував момент обов’язкового включення українських ЗМІ на непідконтрольній частині Донбасу, — стверджують у пропрезидентській команді. Щоправда, вони й самі не розуміють, хто може моніторити успішність безперебійної роботи українських ЗМІ на цих територіях і що буде, якщо українські медіа там все ж не з’являться. В АП стверджують, що це буде підставою для того, щоб заявити, що мінські домовленості зірвані.

Серйозний момент, як стверджують представники пропрезидентської фракції – згода Росії, точніше представників ДНР і ЛНР, на згортання засобів протиавіаційної боротьби, яка дасть можливість безперешкодно працювати безпілотникам ОБСЄ. Вони повинні будуть фіксувати відведення російської техніки і військ.

- Дуже серйозне питання, що робити з тими озброєними людьми, які залишаться в Донбасі після виведення російських військ. За нашими підрахунками, це близько 30 тис. осіб з Донецької та Луганської областей, які встали під рушницю. Якщо умовно підрахувати, то кожен дорослий чоловік на Донбасі брав участь у збройному протистоянні з українською армією. Що з ними робити далі? — каже один з лідерів БПП.

Зараз це питання опрацьовується, шукаються варіанти виходу з цієї ситуації. Одним з них бачать впровадження спеціальних програм для забезпечення цих людей роботою. Чіткої відповіді на питання, що робити з величезною кількістю зброї на нині непідконтрольній Україні території, у команди президента поки теж немає.

- Вони повинні будуть роззброюватися, повинні будуть здавати зброю своїм командирам, — каже один з лідерів БПП. Очевидно, що "повинні", не значить – "будуть".

Тим не менш, в БПП переконують: альтернативи реінтеграції Донбасу в Україну навіть в такому невиразному вигляді, який викликає побоювання, немає.

- Чим раніше ми це почнемо робити, тим краще. Але це нешвидкий процес, потрібно це розуміти, це розтягнеться на роки, — кажуть у БПП.

Ще менше розуміння у АП з приводу того, як будуть реалізовуватися положення Мінських угод у частині, де зазначено, що у виборах на нині неконтрольованих Україною територіях повинні брати участь усі українські партії. Зате чомусь є впевненість в тому, що одіозних лідерів бойовиків у виборчих бюлетенях не буде.

- Ніяких Пушиліних там не буде. Так само як Гіві і Моторол. Свої ж їх і приберуть, — переконують у БПП.

Є і ще один цікавий момент. Ряд ЗМІ повідомив про те, що донецький олігарх Рінат Ахметов хоче отримати від сторін переговорів певний карт-бланш і стати такою собі ланкою між Україною і Росією, через яку обидві сторони зможуть впливати на регіон. Натомість сам він теж розраховує отримати контроль над регіоном і можливість завести у місцеві ради своїх людей.

І в АП, і в пропрезидентській фракції підтверджують бажання олігарха повернути контроль над своєю колишньою вотчиною, Донбасом. При цьому стверджують, що Ахметов лобіює свою кандидатуру не тільки в Росії, але і в США.

- Але ніхто не хоче повернення Ахметова, Порошенко цього дуже не хоче, — кажуть НВ джерела в АП.

Одним із способів завести "своїх" людей в Донбас може бути легалізація ряду вже існуючих донецьких громадських організацій, які пов’язують з Ахметовим.

- Вони можуть спробувати зробити на їх базі партії, а можуть просто купити вже існуючі партії. Постараємося зробити так, щоб цього не сталося, — кажуть НВ люди з команди президента.

В цілому в команді президента оцінюють ймовірність того, що вибори на Донбасі таки пройдуть, а за ними і інтеграція непідконтрольних територій – як 50 на 50.

Поки одна з головних складнощів в цьому плані – переконати українське суспільство в необхідності возз’єднання України і бунтівного регіону в тому вигляді, про який було заявлено в Парижі. У тому, що Україна повинна спробувати повернути Донбас.

Як стверджують співрозмовники НВ, поки голосів за законопроект про вибори в окупованому Донбасі, в Раді немає. Немає бажання голосувати за нього як мінімум у третини фракції БПП, немає єдності з цього питання в НФ, не кажучи вже про Батьківщину, Радикальну партію і Самопоміч.

- Я вас запитаю: ви б за це проголосували — за те, що нам пропонується? – питанням на питання відповідає НВ голова фракції Самопоміч Олег Березюк.

Не під запис депутати погоджуються, що навіть знайти голоси – це друге питання для президента. Куди важливіше команді Порошенко продати паризькі домовленості суспільству. Поки успіх цих зусиль відчувається слабо.

- До Нового року ми все це провалимо. Президент буде валити на парламент, а Путіну та Меркель — їм же ж все одно. Вони поступово знімуть санкції з Росії, і буде зовсім все погано. Схема побудована неправильно через неправильну оцінку ситуації. Швидше за все, буде маленьке символічне зняття чогось маленького перед засіданням ради ЄС, — каже Попов.

http://nv.ua/