Member Login

Welcome back, friend. Login to get started

Member Register

Ready to get best offers? Let's get started!

Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text Image Alternative text
based on 8 reviews

New Glass Collection

$150

Nulla quisque mi duis ultricies class eu quisque at dictumst lacus per ad nullam placerat euismod enim massa eros litora primis lacus tincidunt mi urna luctus ridiculus fusce sem erat

  • Orci eget
  • Sollicitudin sollicitudin
  • Praesent ante
  • Ac suscipit
  • Posuere cubilia

More Details
Ответ Владимира Арьева на приглашение в Москву на прямой эфир покорил сеть
Ответ Владимира Арьева на приглашение в Москву на прямой эфир покорил сеть
Читать
«Только не уходите из Авдеевки!»
«Только не уходите из Авдеевки!»
Читать
Львівське сміття везуть в Бровари
Львівське сміття везуть в Бровари
Читать
Image Alternative text

Донецький євромайданівець: за події 13 березня нам "шиють" організацію масових заворушень

Донецький євромайданівець: за події 13 березня нам "шиють" організацію масових заворушень
Донецький євромайданівець: за події 13 березня нам "шиють" організацію масових заворушень

Проукраїнських активістів, двох із яких вбили учасники проросійського мітингу, допитують як представників організованої злочинності.

Донеччанин Артем Фурманюк — журналіст. Але не тільки. Чи то не в першу чергу. "Коли такі події, журналістика — це жіноча справа, — усміхається він. — Чоловік має виходити й захищати країну. Я активний учасник Євромайдану і у Донецьку, і у Києві".

Зараз він у столиці. До Донецька повернутись поки що не може. Він такий не один. Поряд — друзі, які теж були на площі у той вечір.

Тиждень.ua: У Донецьку було порушено справу проти проукраїнських активістів?

- Поки що справа фактова — по факту заворушень.

Тиждень.ua: Чому ж ви не можете повернутись у Донецьк?

- Тому, що зараз "розкатують" всіх наших, запрошують на допити. І тому, що міліція нас "здавала" під час самого мітингу... Все, що трапилось — провина виключно міліції. Вони "захищали" нас таким чином, щоб нам якомога більше дісталося.

Я був "десятником". Один з нашої десятки зараз у нейрохірургії лежить. Коли хлопця привезли до райвідділку — його побили, з телефону скачали всі контакти, телефон не повертають... Як думаєте, на чиєму боці міліція?

Ще сьомого березня, за тиждень до цих подій, я писав статтю про призначення у регіоні. Керівником ГУ МВС України у Донецькій області став Костянтин Пожидаєв. Це справжній корупціонер, бандитська "шістка" ще з 90-х років.

Тиждень.ua: Що хлопці зараз розповідають про допити?

- Вчора їх возили в УБОЗ. Знову ж таки, цікавий факт — що цим займається УБОЗ!

Тиждень.ua: Сашка Білого у МВС назвали "членом ОЗУ"...

- Так, це все, в принципі, з однієї опери. Але Сашкові Білому вони хоча б номінально це могли пред’явити. Номінально, хоч у це і ніхто й не вірить. А у нас...

Під моїм началом було 15 осіб — "десяткою" називаю умовно. На відео видно, хто чим б’ється, як б’ється. З того боку використовували електрошокери, петарди начинені чимось. Чув від джерел у міліції, що у росіян були навіть автомати Калашнікова. Але їм зброю не довелося застосовувати — не було сенсу. Проти кого, проти нас? У багатьох з наших навіть простої палки не було... Але якби щось було — був би ще більший подарунок Путіну.

Тиждень.ua: Що МВС хоче "повісити" на вас? Вбивства своїх же хлопців?

- Я не знаю. Але масові заворушення — точно хочуть повісити. Позавчора на сайті обласного МВС з’явились наші фотографії — впереміжку з "тітушками". І формулювання: "Допоможіть впізнати правопорушників". Вже назвали правопорушниками! Там багато фото хлопців із донецької Самооборони...

Ясно, що "тітушок" ніхто затримувати не буде. Їх могли і до цього затримати скільки завгодно разів — і ніхто цього не робив. А якщо і затримували, то миттю відпускали. А ті з наших, кого затримають — ви розумієте...

І ще один факт: вчора допитували активіста донецької Самооборони. Зі складною черепно-мозковою травмою його повезли в УБОЗ, а не допитали на місці — психологічний тиск. Допитували без адвокатів — три години тривав допит, і захисника не пускали. А всі питання стосувалися виключно тільки наших. Хто був з ним, як кого звуть...

Ми от у Київ виїхали. Інші хлопці зараз у Черкаській області... Але є й ті, хто залишився з тих чи інших причин — хтось хворіє, у когось родина. І у Донецьку періодично лунають заклики ще якийсь мітинг провести... Але це самогубство. Є інформація, що 29 березня хочуть вивести людей за єдину Україну. Якщо так — буде чергова м’ясорубка. Мені подзвонили, сказали дзвонити своїм, щоб ніхто не йшов.

Тиждень.ua: Люди, що напали на вас тоді — це були росіяни?

- Росіян, за моїми оцінками, там було чимало — це найактивніші. А ще ж у нас "тітушки" є. Плюс була певна кількість "роззяв", що виступають за Росію...

Тиждень.ua: Ті "роззяви" приходять на проросійські мітинги у Донецьку з власної волі?

- Дехто приходить, решту привозять. Дуже багато навкруги депресивних міст, у яких немає роботи.

Ще є такий нюанс. Нашим керівником, начальником штабу Самооборони, зараз "поставили" (його не обирали, його ніхто до цього не знав!) хлопця з Маріуполя. Вийшло так, що коли під час загострення ситуації на мітингу Самооборона вже почала виводити "мирних" людей, він кудись звалив. Його немає на жодному фото, на жодному відео. З усіх, з ким я розмовляв, ніхто його не бачив. Зараз, коли ми оприлюднили цей факт — для початку, на Facebook — він відповів, що це ми боягузи й зрадники. І збирає при цьому нову Самооборону, нове гарматне м’ясо.

Тиждень.ua: Існує ж тенденція створення "штучних" сотень Самооборони, що влаштовують провокації.

До розмови підключається один з друзів Артема.

- На вихідних начебто було зібрання сотників, і ці люди вже говорять про можливість домовлятись з російською стороною. І "перефарбовується" дуже багато організацій, які раніше бігали з російськими прапорами, тепер українські вішають... Люди лавірують — щоб "не прогадати".

Була ситуація: дзвонить мені товариш, ми працюємо разом. Каже: "А пішли завтра на мітинг". На який? "Ну як... Янукович, Росія". Питаю скільки платять. "Гривень 200-250 дадуть".

Я поцікавився, чи давно він ходить на такі мітинги. Відповів, що вже місяць... Отже, кажу, ти і тринадцятого був на площі? "А-а-а, це коли цих бандерівців там..."

Кажу у відповідь: серед тих "бандерівців" був я...

Тиждень.ua: А міг би піти у розвідку...

- Ще й грошей заробити (сміється). Ми так масу старих друзів втратили... Зате нових знайшли.

http://tyzhden.ua/