Роналду по «Золотым мячам» догнал Месси
Роналду по «Золотым мячам» догнал Месси
Читать
Фанаты ЦСКА в Швейцарии избили укравшего у них кошелек мигранта
Фанаты ЦСКА в Швейцарии избили укравшего у них кошелек мигранта
Читать
Opel, Ford, Nissan и Mazda попали в рейтинг быстро ржавеющих машин
Opel, Ford, Nissan и Mazda попали в рейтинг быстро ржавеющих машин
Читать
Image Alternative text

Гордон: Нехай СБУ займеться можливими зв’язками Орбана і Сіярто з російськими спецслужбами

Гордон: Нашому МЗС та міністру закордонних справ треба стукнути по столу тоді поважатимуть. А якщо соплі жувати, як зараз, поважати не будуть

Українські спецслужби повинні перевірити можливі зв’язки керівництва Угорщини з Російською Федерацією. Таку думку в ефірі телеканала "112 Україна" висловив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон, коментуючи конфлікт між Києвом та Будапештом.

"Нехай СБУ займеться можливими зв’язками [прем’єр-міністра Угорщини Віктора] Орбана і [глави МЗС Угорщини Петера] Сіярто з російськими спецслужбами. Треба шукати російський слід, і я впевнений, що його можна знайти. Ми повинні показати всьому світові, чому ці люди так поводяться, який собака їх вкусив, що вони почали Україну третирувати", – сказав журналіст.

На його думку, українським дипломатам слід різкіше реагувати на заяви угорських політиків.

"Потрібно недвозначно заявити Угорщині, що ви не будете командувати, що нам робити на своїй території, і взагалі, час уже закрити роти, якщо говорити грубо... Потрібно поставити угорське керівництво на місце, піти на загострення відносин, аж до вислання послів. Нашому МЗС треба зайнятися справами. Ми нічого поганого не робимо щодо Угорщини, тому не має права жодна країна так поводитися стосовно України. Жодна! Нашому МЗС та міністрові закордонних справ треба стукнути по столу – тоді поважатимуть. А якщо соплі жувати, як зараз, поважати не будуть", – зазначив Гордон.

Він вважає, що Україна повинна тролити Угорщину і на офіційному рівні коментувати ситуацію в цій країні.

"Угорщина постійно заявляє про Україну, отже, нам потрібно почати заявляти про Угорщину. Тобто діяти симетрично. Подивитися, які є конфлікти в угорців із румунами, які є порушення прав людини в Угорщині... Ну тролити їх, хоч якось треба ж реагувати. Позиція Угорщини викликає у мене як у громадянина України обурення", – підкреслив журналіст.

ВІДЕО
Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Відносини України та Угорщини погіршилися після ухваленого у вересні 2017 року Верховною Радою закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні. Угорщина висловила занепокоєння про майбутнє угорської меншини в Україні. Закон уже набув чинності, але для врегулювання ситуації Київ запропонував продовжити термін імплементації мовної статті до 2023 року (ухвалений закон передбачає, що вона набуде чинності у 2020-му). Переговори між країнами тривають, але українська влада заявила, що не переглядатиме закону.

Новий виток погіршення відносин між країнами стався після того, як ЗМІ опублікували відео, зняте в консульстві Угорщини в Берегові, на якому зафіксовано приймання в угорське громадянство жителів Закарпаття. Після скандалу Україна оголосила персоною нон ґрата консула Угорщини в Берегові. У відповідь Угорщина вислала українського консула.

У МЗС Угорщини заявляли, що Будапешт блокуватиме будь-які євроінтеграційні та євроатлантичні прагнення України, поки Київ не піде на поступки. Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто називав політику Києва "темною диктатурою" і стверджував, що влада України хоче змінити етнічний склад Берегова, скоротивши кількість угорців, які проживають там.

Українські дипломати вважають, що Угорщина діє так, наче Закарпаття – її територія, тому Україна повинна показати, що над цим регіоном поширюється її суверенітет.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-gordon-nehaj-sbu-zajmetsja-mozhlivimi-zv-jazkami-orbana-i-sijjarto-z-rosijskimi-spetssluzhbami-427521.html”