Роналду по «Золотым мячам» догнал Месси
Роналду по «Золотым мячам» догнал Месси
Читать
Фанаты ЦСКА в Швейцарии избили укравшего у них кошелек мигранта
Фанаты ЦСКА в Швейцарии избили укравшего у них кошелек мигранта
Читать
Opel, Ford, Nissan и Mazda попали в рейтинг быстро ржавеющих машин
Opel, Ford, Nissan и Mazda попали в рейтинг быстро ржавеющих машин
Читать
Image Alternative text

Дерев’янко запропонував звільнити майнінг криптовалюти від податків на 10 років

Юрій Дерев’янко: Ми маємо впорядкувати й легалізувати цей величезний сегмент, який буде локомотивом нової економіки

Верховна Рада має розглянути цього тижня законопроект №9083-1, що передбачає звільнення від оподаткування учасників ринку криптовалюти до кінця 2029 року, заявив позафракційний народний депутат, один із лідерів партії "Рух нових сил" Юрій Дерев’янко на погоджувальній раді в парламенті 1 жовтня, повідомляє сайт політичної сили.

Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні" звільняє учасників ринку криптовалюти від оподаткування до 31 грудня 2029 року, ідеться в пояснювальній записці. Від сплати ПДВ пропонують звільнити ввезення і продаж в Україні обладнання, призначеного суто для майнінгу.

"Я вважаю, що потрібно запровадити мораторій на найближчі 10 років на оподаткування цієї сфери. Ми маємо впорядкувати й легалізувати цей величезний сегмент, який буде локомотивом нової економіки. Ці люди – це той креативний клас, який сьогодні знаходиться у внутрішній еміграції. Ми повинні створити умови для розвитку і вивести їх із цієї еміграції", – заявив Дерев’янко.

Проект закону також дає визначення основних понять цієї сфери й описує криптовалюту як нематеріальний цифровий актив. У "Русі нових сил" зазначають, що законопроект Дерев’янка є альтернативним законопроекту депутата від Блоку Петра Порошенка Олексія Мушака №9083 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні", який було зареєстровано в парламенті 14 вересня 2018 року.

ВІДЕО
Відео: Yuriy Derevyanko / YouTube

Криптовалюта – віртуальна грошова одиниця. Її не контролює жоден банк, у неї немає купюр і банкнот, а всі операції здійснюють тільки в інтернеті, вони доступні у відкритому вигляді. Наразі у світі є понад 2 тис. криптовалют, найпопулярніші з них – Bitcoin (біткоін) і Ethereum (ефіріум).

Національний банк України не визнає криптовалют, але операцій із ними законодавчо не заборонено.

У серпні 2017 року виконувач обов’язків голови Національного банку України Яків Смолій обіцяв, що регулятор спільно з іншими державними органами спрбує знайти визначення біткоіну.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-derev-janko-zaproponuvav-zvilniti-majning-kriptovaljuti-vid-podatkiv-na-10-rokiv-392492.html”